Deň študentstva a Imatrikulácia prvákov

Počas osláv Dňa študentstva sme sa vybrali do chodieb našej školy aj my, nekompromisná mladá generácia novinárov :) Našim pôvodným cieľom bolo skritizovať všetko, o čo sa starší spolužiaci v rolách učiteľov v tento deň snažili. Do terénu sme vyrážali s chuťou. Keď sme však vstúpili do prvej triedy, až nás zamrazilo, keď sme zistili, že si maturanti pre chudákov tretiakov pripravili "kratučkú písomku zo vzorcov". Neviem, ako pre vás, ale pre mňa je aj najmenšia písomka z chémie nočnou morou. Nechcem sa dotknúť pani profesorky, srdečne ju touto cestou pozdravujem:), no tu sme hneď na začiatku zistili, že to vzali oktávani a štvrtáci vážne.

A tak sme sa vydali do ďalšej triedy v nádeji, že tu budú "učitelia" k svojim spolutrpiteľom vľúdnejší... A tak aj bolo. Dočkali sme sa hodín plných kvízov, zaujímavostí a prezentácií. Z hodiny dejepisu sme si zapamätali, že Hitler mal len jeden semenník :D. Na biológii sme pri vypĺňaní kvízov a tajničiek zistili, čo všetko by sme už mali vedieť a predsa stále nevieme. Príjemne nás prekvapila ochota vysvetliť a zopakovať svojim mladším spolužiakom príklady na matematike aj päťkrát a v sekunde nás zaskočila prevaha vyučujúcich nad študentmi :)

Trochu postrašiť a tak trochu poučiť nás prišli aj páni a dámy v uniformách. Zo žiakmi diskutovali na tému šikanovania a drog. Skupina mladších žiakov sa s prednášajúcim RNDr. M. Fulínom bavila o ochrane prírody.

Zatiaľ, čo v triedach sa poniektorí, ako som už spomínala, zapotili pri používaní svojej šedej kôry mozgovej, v telocvični stekal pot po tvárach odhodlaných volejbalistiek. Aj sem sme zavítali a pozorovali obdivuhodné výkony dievčat našej školy.

Volejbalistky poobede vystriedala v telocvični imatrikulácia. Ako je už dobrým zvykom, pobavili sme sa na účet nových prírastkov našej školy. Druháci prichystali hudobný program nielen svojim následníkom, ale aj zvyšku školy. Po tomto príjemnom umelecky neumeleckom zážitku sme sa teda rozrástli o niekoľko nových tvárí.

V závere by sme chceli ešte povedať, akí sme šťastní, že sa na našej škole každoročne organizuje takáto aktivita. Nie je bežnou súčasťou Dňa študentstva na iných školách, a tak nám ju vždy všetci závidia. Myslím, že aj majú prečo. Tento deň je totiž jedným z tých vzácnych dní počas školského roka, na ktorý sa úprimne teší asi každý študent.

/Zuzana J./