Western Edge FLL Open - Kalifornia, USA

FLL California Tento rok náš robotický tím GŠM 5a5 vďaka úspechu na celoslovenskom národnom finále FLL v Bratislave dostal možnosť reprezentovať Slovensko na svetovom šampionáte Western Edge Open v Kalifornii v USA. Z 82 tímov z celého sveta si Pali, Luky, Paťo, Petra, Vili a Jakub z tejto robotickej súťaže doniesli domov hneď dve trofeje, čo vôbec nie je obvyklé. V aliančnej výzve "On the Spot" obsadili krásne 1. miesto a okrem toho získali jedno z desiatich ocenení šampionátu a to Motivate Award.

FLL trofeje Súťaž First Lego League je každý rok zameraná na inú tému, tento ročník bol oficálne pomenovaný ako MasterPiece, a preto sa všetky robotické misie i inovačný projekt venovali umeniu a koníčkom. Súťažiace tímy boli ako obyčajne hodnotené v štyroch rovnocenných oblastiach - Robot Game (plnenie misií pomocou naprogramovaného robota), Inovation Project (prezentácia vlastného projektu, ktorý prináša inováciu v téme roka), Robot Design (konštrukcia a program robota, s ktorým tím súťaží) a Core Values (porota hodnotí tímovú prácu, vzájomnú komunukáciu členov tímu medzi sebou i s okolím, schopnosť spolupracovať a pomáhať si navzájom).

FLL California Na šampionáte Wester Edge Open bola okrem spomínaného vyhlásená aj dodatočná disciplína On the spot, v ktorej sa ukáže, nakoľko si členovia tímu sami, bez pomoci trénera, vedia poradiť s novým zadaním. Všetky tímy boli rozdelené do tzv. aliančných skupín a každá skupina sa snažila v tejto disciplíne získať čo najviac bodov. Museli spolu zostaviť troch robotov, naprogramovať ich na plnenie vopred neznámej úlohy, pričom na jej splnení sa museli podieľať všetci členovia aliancie a museli kooperovať aj na riešení zadanej úlohy. Náš tím spolupracoval s tímom zo Severnej Kalifornie a v tejto disciplíne získali spomedzi všetkých aliančných tímov najlepšie skóre, čím si zaslúžili 1. miesto.

FLL-sponzor Pre každého člena tímu GŠM 5a5 to bol týždeň plný neuveriteľných zážitkov, na ktorý budú celý život spomínať. A preto by sme sa chceli poďakovať všetkým sponzorom, vďaka ktorým sa ich sen odcestovať a pobudnúť v ďalekej Kalifornii stal skutočnosťou. Ďakujeme.

Z uvedeného podujatia boli zhotovované obrazové a zvukové záznamy v súlade s čl. 6 ods. 1 písm. f) Nariadenia EÚ o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov. Bližšie informácie ohľadom spracúvania Vašich osobných údajov a Vášho práva namietať nájdete TU alebo nás kontaktujte na tel. č. 055 460 21 38

...fotografie...

...späť...

->