Sme ambasádorská škola Európskeho parlamentu

Študenti našej školy sa v piatok (24. 09. 2021) v sprievode učiteliek Mgr. Kissovej a PaedDr. Ballaschovej zúčastnili slávnostného odovzdávania plakiet a certifikátov EPAS. Toto podujatie bolo vyvrcholením našej celoročnej práce v rámci programu: „Ambasádorská škola Európskeho parlamentu“. Počas celého roka sme sa my študenti juniorambasádori – Nadja Eližerová, Jana Bokorová, Alexandra Michalková, Slávka Holečková, Maximilián Kondáš zo VII.OA a Saskia Vancáková a Róbert Rajňák z V.OA snažili našim spolužiakom priblížiť význam, dôležitosť, ciele a poslanie Európskej únie a jej úlohu v každodennom živote občanov. Absolvovali sme rok plný zaujímavých podujatí, ako besedu s Moldavčanom, ktorý prežil Auschwitz, Outdoor classroom day, SWAP a diskusie s poslancami Európskeho parlamentu... Spolužiakov, priateľov a známych sme informovali o významných dňoch prostredníctvom sociálnych sietí. Dnešný deň bol vyvrcholením našej celoročnej práce. Zapojením sa do tohto projektu a splnením úloh sa naša škola stala Ambasádorskou školou Európskeho parlamentu. Medzi 18 zapojenými školami sme sa umiestnili na peknom štvrtom mieste. Na slávnostnej ceremónii zástupcovia štyroch finalistov (aj my) odprezentovali aktivity, ktoré v danom projekte zrealizovali. V závere podujatia sa uskutočnila diskusia s poslancom Európskeho parlamentu Ivanom Štefanecom. Rozoberali sme rôzne témy ako: kryptomeny, ochrana životného prostredia, separovanie odpadu, zamedzenie násilia na ženách a pod. Dnešný deň bol peknou bodkou za rokom plných zaujímavých aktivít.

príspevok na Instagrame