Meet and code: 3D svet okolo nás

Dnes sme úspešne ukončili podujatie s názvom 3D svet okolo nás, ktoré sme na našej škole zorganizovali z príležitosti Európskeho týždňa programovania. Žiaci kvinty si tak na štyroch hodinách informatiky a počítačovej grafiky vyskúšali vytvárať svoje prvé 3D modely, pričom používali programovacie prostredie codeblocs v prostredí tinkercad. Štvorhodinový online workshop sme naplánovali a zrealizovali v rámci iniciatívy Meet and code, vďaka ktorej sme získali grant. Túto aktivitu finančne podporil program Techsoup Slovensko, za finančnej podpory spoločností SAP a Haus des Stiftens. Zo získaných finančných prostriedkov sme do našej školy kúpili 3D tlačiareň, na ktorej si naprogramované modely žiaci postupne tlačia - viď fotoalbum 3D tlač na GŠM.

...viac fotografií vo fotoalbume

...3D tlač na GŠM