Girl's Day 2021

Občianske združenie Aj Ty v IT už od roku 2014 organizuje špeciálne pre stredoškoláčky vždy v štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci podujatie s názvom Girl's Day. Jeho cieľom je predstaviť svet IT a moderných technológií dievčatám vo veku 15 - 19 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia, práce či podnikania im tento sektor ponúka. Aj tento rok tak IT organizácie, firmy aj univerzity otvorili v tento deň svoje brány, aby stredoškoláčky na celom Slovensku mohli nahliadnuť do tohto dynamicky sa rozvíjajúceho sveta a na vlastné oči posúdiť možné budúce kariérne uplatnenie v IT svete. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu prebiehal celý program podujatia v online forme, a to naživo z Girl's Day štúdia. Ako to už býva na našej škole zvykom, zúčastnili sa ho naše prváčky. Následne potom na hodine informatiky túto svoju návštevu a skúsenosť odprezentovali svojim ostatným spolužiakom.