Deň detí na pôde GŠM

Aj napriek tomu, že v našej škole je aj veľa študentov, ktorým sa prívlastok dieťa nehodí, Deň detí si radi pripomíname. A ako? Ako u nás býva zvykom – prostredníctvom AVZCH (akcie vzdelávaco-zábavného charakteru). Netradičné vyučovanie začalo blahoželaním od pani riaditeľky a pedagógov, ktorí osobne navštívili a pozdravili každú triedu a vysvetlili im podstatu dnešného dňa. Každý žiak si vyžreboval svoju osobnosť – meno známeho vedca, spisovateľa, športovca, umelca, jednoducho niekoho slávneho. Úlohou bolo spracovať kartičku, na ktorej svojho „fenoména“ predstavil. Kartičky sme vystavili na časovej osi a hlasovali za tú NAJ. Medzitým bola aj pizza, aj sladkosti, aj hudba a hlavne veselo. Na konci celej akcie ešte prebehlo vtipné živé rozhlasové vysielanie priamo zo zborovne, o ktoré sa postarali mužskí zástupcovia pedagogického zboru.

Čerešničkou na torte bolo ocenenie výhercov NAJkartičky. Na základe výsledkov hlasovania sme udelili prvo-druhé spoločné miesto pre dievčatá z IV.OA Evičku Grácovú (spracovala Fridu Kahlo) a Heniku Štovčíkovú (pracovala na Izabele Textorisovej). Tretie miesto si zabezpečila Miška Szopková z 1.A, ktorá nás zoznámila s Virginiou Woolfovou. Keďže všetky dievčatá sú vášnivé čitateľky, odmena vo forme poukážky na nákup kníh ich potešila. Ďalší skvelý deň je za nami a tešíme sa na ďalšie AVZCH.

Z výtvorov vyberáme: