Prvý deň v škole

Opäť, zase a znova.
Je tu ďalší. Zmenený, nezmenený? Rovnaký alebo iný? Stojíme na jeho prahu. Rozhliadame sa a váhame, potom vstupujeme pomaly a opatrne, len tak letmo, zľahka a po špičkách vchádzame do miestnosti plnej ruchu toho starého i nového, či poznaného – nepoznaného.
Každý z nás vie, alebo aspoň tuší, čo ho teší a čo nie. Poznáme to tu, škola a na jej chodbe legendárne kachličky a kreslá. Všetko sa zdá byť nezmenené. Iba slávnostný príhovor riaditeľa predniesol niekto iný, ale pre nás veľmi známy. A vlastne je tu kopa noviniek. A tak to má byť, netúžime sa predsa utopiť v rutine.
Záhadný prvý deň v škole. Poniektorí nadšení, iní znudení. Tešíme sa i bojíme zároveň. To, čo nás čaká, je pre nás nevypovedané a tajomné. A to nás drží nad vodou.
Sme tu zase a znova, po špičkách, ale odvážne vstupujeme DNU! Do nového školského roku!

... viac fotografií vo fotoalbume