Účelové cvičenie - mladší žiaci

1.10.2019 sa uskutočnilo účelové cvičenie pre II.OA a IV.OA. O 8:30 sme sa stretli v telocvični, kde profesori telesnej výchovy vysvetľovali ako sa správne správať na ceste a ako správne chodiť po prechode pre chodcov. 8:45 sa išlo pešo k hasičom. Na 9:00 sme tam už boli. Privítal nás veľmi milý muž. Sprevádzal nás dovnútra a ukazoval nám skafadre, na čo ktoré slúžia. Následne nás vzal von, kde prišlo hasičské auto. Ukazoval nám, čo sa v aute nachádza a ako to používať. Keď dorozprával, tak auto odišlo a prišla štvorkolka. Všetci si vyskúšali, aké je to povoziť sa na nej. Mali sme všetci na chvíľu prestávku na desiatu. Po prestávke nám ukazovali, ako správne dať umelé dýchanie, keď človek nedýcha a sanitka je ďaleko. Mali sme zdravotnú prípravu. Po skončení sme sa rozlúčili sa s hasičmi a išli sme na krátku prechádzku. O pár minút sme sa nachádzali na veľmi peknej a veľkej lúke. Tu sme prešli a boli sme v lese. Vyšli sme pod kopcom. Išli sme už po chodníku naspäť do školy. Všetkým sa ten výlet veľmi páčil. Dúfame, že si to zopakujeme aj na budúci rok.

V pondelok, 30. septembra, sme my všetci z tercie boli na účelovom cvičení s pani profesorkou Szalka Gawron a s pánom profesorom Attresom. Boli sme na exkurzii na hasičskej zbrojnici. Privítal nás hasič, ktorý nás následne previedol po celej zbrojnici. Ukázal nám niektoré miestnosti ako napríklad šatňu, kde sa prezliekajú. Mali tam prilby, nohavice, bundy aj topánky. Potom nás zaviedol do miestnosti, kde boli ovládacie panely s gombíkmi a vysielačkami. Dalšia miestnosť bola posilňovňa. Mali tam rôzne stroje na cvičenie a veľa zrkadiel, aby sa mohli kochať svojou krásou. Potom nás odviedol do garáže. Boli tam veľké autá stále pripravené na zásah. Videli sme tam rôzne cisterny, obyčajné hasičské autá, osobné auto, štvorkolky, ale aj člny. Mali sme možnosť vojsť do každého auta, poobzerať sa v nich a aj sme sa povozili na štvorkolkách. Potom sme s našimi pedagógmi vybrali na menšiu prechádzku v prírode. Šli sme cez lúku a došli sme k altánku. Tam sme chvíľu sedeli a dostávali sme informácie o tom ako prežiť, keď sa stratíme. Potom sme šli cez prašnú cestu a došli sme do kameňolomu. Tam sme si spravili zopár fotiek a vrátili sme sa do školy. Veľmi sa mi páčilo hlavne na hasičskej stanici. Určite by som si to rada zopakovala.

... viac fotografií vo fotoalbume