Exkurzia na Prešovskej univerzite

Dňa 15. 3. 2018 sme sa my, žiaci Gymnázia Štefana Moysesa III.A a VII.OA triedy a naše pani profesorky, vybrali na menší výlet do Prešova. Navštívili sme Prešovskú univerzitu, kde sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o univerzite, štúdiu, študijných odboroch a o prijimacích skúškach. Mali sme možnosť aspoň na chvíľu nasať atmosféru vysokoškolského života na tejto univerzite. Prešli sme sa po jej chodbách, dali si kávičku a koláčik v kaviarni, pochutnali sme si na jedle školskej kuchyne v školskej jedálni a naše pani profesorky si zaspomínali na vysokoškolské časy strávené na tejto univerzite. Prešovská univerzita je naozaj veľká, ale vďaka sprievodu sme sa nestratili. Študenti univerzity si pre nás pripravili rôzne zaujímavé aktivity.

Nahliadli sme do sveta školského časopisu Unipo Press, kde sme mali za úlohu robiť anketu so študentmi – kládli sme im otázky o Prešovskej univerzite. Anketu sme museli aj fotograficky zaznamenávať. Následne sme k ankete napísali článok a vybrali a upravili fotografie, ktoré sme popri ankete nafotili. Mali sme možnosť vkročiť do štúdia školskej televízie Mediálka a vyskúšali sme si rolu kameramana a taktiež aj moderátora. Nahliadli sme aj do internátového rádia Paf, kde sme si vyskúšali, aké je to pracovať v rádiu. Naše konečné výsledky z jednotlivých aktivít boli veľmi zábavné. Tento výlet sme si veľmi užili a ktovie – možno tam mnohí z nás neboli poslednýkrát.

... fotografie z akcie