Kreslenie na chodník

Kreslenie na chodník bolo skvelým zážitkom, ale aj dôvodom, aby sme sa nemuseli učiť. Pani profesorka Fehérová v ten deň nemohla prísť do školy, preto bol v škole strašný chaos. Nikto totiž nevedel, či treba brať niečo so sebou. Nejaké štetce, farby alebo niečo iné. Nebolo veľa času, pretože obloha vyzerala, že sa každú chvíľu rozprší, a tak sme išli. Vyrazili sme teda do Cvrčka. Bolo tam nakoniec všetko, čo sme potrebovali. Potom sme sa pobrali kresliť na chodník. Otvorili sme farby, zobrali sme si štetce a na ruky rukavice. Našou úlohou bolo maľovať kvety. Každý používal inú techniku, no tak či tak to celé vyzeralo úžasne. Všetci sme boli pomaľovaní na nohách, rukách, buď omylom, alebo úmyselne. Sranda proste musí byť. Nakoniec bol chodník krásny. Aj okoloidúci obdivovali toto priam majstrovské dielo.
Lenže raz sme skončiť museli a prišlo to vtedy, keď začalo pršať. Vlastne nepršalo veľmi, tak sme ešte rýchlo dokončili svoje dielo a pomáhali ostatným, aby to bolo všetko dokončené čo najskôr. Potom sme sa pobrali do Cvrčka, pretože už pršalo nenormálne. Na stole sme mali pripravené keksíky, vodu a náramky s nápisom EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY, pretože presne kvôli tomu sme boli chodník maľovať. Najprv sme si oddýchli a počkali, kým prestane pršať, a potom niektorí išli domov a niektorí ostali v Cvrčku na počítačoch. A takto sme trávili tento skvelý deň. Dúfam, že to nebolo naposledy.

... fotografie z akcie