Hviezdoslavov Kubín

Každoročne v apríli prebiehajú obvodné a regionálne kolá Hviezdoslavovho Kubína. Aj tento rok sa naši najlepší recitátori vybrali zmerať si sily, presnejšie povedané recitátorské schopnosti, so svojimi rovesníkmi. V 2. kategórii v próze nás reprezentovala Ivana Ballaschová z I.OA, ktorá si ako naša najmladšia účastníčka išla zatiaľ len „obhliadnuť terén“.

Zato náš už ostrieľaný recitátor Richard Pastirčák z IV. OA išiel na istotu a v 3. kategórii v poézii vystúpil na najvyšší stupienok, na ktorom s úsmevom prevzal ocenenie za 1. miesto. V svojej kategórii najlepší recitátor okresu Košice-okolie bude nielen našu školu, ale aj celý okres reprezentovať v krajskom kole v Michalovciach. Nesklamali sme ani v 4. kategórii poézie. Medzi stredoškolákmi sa po prvýkrát predstavila Martina Janičková a hneď si odniesla pomyselnú bronzovú medailu a naozajstný diplom za 3.miesto. Víťazom srdečne blahoželáme a Rišovi držíme palce v krajskom kole!

... fotografie z akcie