Olympiáda zo SJL 20012/2013

Dňa 19. a 21. 11. 2012 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 5. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Do súťaže sa zapojilo celkovo 25 študentov rozdelených do troch kategórií (A, B, C). Súťažiaci sa museli popasovať s náročnými úlohami, ktoré pozostávali z testu, transformácie textu a rečníckeho prejavu. Najviac sa darilo ostrieľaným študentom vyšších ročníkov v kategórii A, kde víťaz Marek Čižmár zaujal 100-percentnou úspešnosťou v teste a všetci ostatní najmä kultivovanými a originálnymi rečníckymi prejavmi. Milo prekvapili aj debutanti z tercie (III.OA) – všetci sa stali úspešnými riešiteľmi. Víťazmi školského kola sa stali Marek Čižmár (4.A), Adrián Szegedi (VI.OA) a Martina Janičková (III.OA). Víťazom a všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme! Marekovi a Adriánovi budeme držať palce vo februárovom krajskom kole, Martinke už o týždeň v okresnom kole.

Výsledky školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, 5. ročník, školský rok 2012/2013

Kategória A:
1. miesto: Marek Čižmár
2. – 3. miesto: Jana Faragóová, Michaela Pástorová
úspešní riešitelia: Patrícia Kaclíková, Natália Kuzmová, Dominika Šimonová, Matej Nižnik, Nadia Al Aliová, Viera Szabóová

Kategória B:
1. miesto: Adrián Szegedi