Mikuláš 2012

Na sviatok sv. Mikuláša (6. Decembra) nás opäť poctil svojou návštevou sv. Mikuláš. Navštívil nás vo všetkých triedach aj spolu so svojim sprievodom anjelov, čertov a škriatkov. Tejto úlohy sa veľmi dobre zhostili žiaci VII.OA, a tak sprostredkovali požehnanie sv. Mikuláša celej škole. Samozrejme, najprv si museli obliecť svoje kostýmy. Mikuláš si musel obliecť červený odev, dať si bradu a nasadiť si čiapku. Čerti a čertice si obliekli čierne veci a aby ich úloha bola vierohodnejšia - na tvár si namazali aj čierne uhlie. Naopak, anjelici si obliekli biele veci, ku tomu anjelské krídla a svätožiaru.

A potom sa to začalo. Mikuláš v sprievode svojich pomocníkov chodil z jednej triedy do druhej. A čo by to bol za Mikuláša, ktorý by deťom niečo nedal? Študenti najprv museli predniesť nejakú básničku pre Mikuláša, a až potom im dal darčeky, ktoré pre nich prichystal. Našťastie v každej triede sa našiel niekto, kto buď dobrovoľne, alebo aj nedobrovoľne povedal básničku. Na koniec si žiaci vypočuli aj krátku históriu o svätom Mikulášovi. A tak sa žiaci dozvedeli, že sv. Mikuláš žije v dedinke, ktorú nazvali Joulupukin Pajakyla a nie v Turecku, ako si to mysleli. Nezáleží na tom, že odkiaľ je, záleží na tom, že prináša radosť a úsmev na tváre detí.

... viac fotografií z akcie nájdete vo fotoalbume