HROCH 2013

Dňa 18.3.2013 sa v našej škole uskutočnila vedomostná súťaž Hroch pre našich možných budúcich spolužiakov – terajších piatakov a šiestakov základných škôl. Súťažiaci si zmerali sily a vedomosti v oblasti slovenského jazyka a matematiky. V spolupráci s našimi profesormi sa nám podarilo vytvoriť príjemnú a priateľskú atmosféru. Taktiež sme boli nesmierne prekvapení, s akou vynaliezavosťou a šikovnosťou riešili súťažiaci pripravené úlohy. Už zo začiatku bolo očividné, že rozdiely medzi výsledkami budú minimálne. Aj keď len s drobným náskokom napokon zvíťazili:

Matematika – 5. ročník
1. Hlavičky (ZŠ Severná MnB)
2. Logmys (ZŠ Malá Ida)
3. Kamzík (ZŠ a gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským)

Matematika – 6. ročník
1. Copane (ZŠ Malá Ida)
2. Matko (Gymnázium Štefana Moysesa MnB)
3. Chytráci (ZŠ Severná MnB)
4. M – Force (ZŠ a MŠ Čečejovce)
5. Nádej (ZŠ a gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským)

Slovenský jazyk – 5. ročník
1. Idančatá (ZŠ Malá Ida)
2. Severáčik (ZŠ Severná MnB)
3. Včielky (ZŠ a gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským)

Slovenský jazyk – 6. ročník
1. Primania (Gymnázium Štefana Moysesa MnB)
2. A – TEAM (ZŠ a MŠ Čečejovce)
3. Esá (ZŠ Malá Ida)
4. Severák (ZŠ Severná MnB)

Veríme, že aj obhliadka našej školy sa piatakom a šiestakom páčila a dúfame, že aj budúci rok bude pre ďalších súťažiach rovnako úspešný a zábavný ako tento.