Výstava „Nebo sa dotklo zeme„

„Nebo sa dotklo zeme." Takto sa volá naša výstava, ktorá bola otvorená 7.11.2011 v Podnikateľskom inkubátore v Moldave nad Bodvou. Organizovalo ju Kultúrne centrum údolia Bodvy a Rudohoria v spolupráci s Gymnáziom Š. Moysesa v Moldava nad Bodvou. Svoje výtvarné práce vystavujú: Mgr. F. Fehérová, Mgr. L. Varga a študenti Gymnázia. Hlavným motívom výstavy boli kostoly, keďže sú to miesta, kde sa obrazne nebo dotýka zeme. Značnú časť výstavy zaberali fotografie pána kaplána, z rôznych miest. Najfarebnejšie a umelecky najpokročilejšie diela sú pani profesorky Fehérovej, ktorá sa k tejto téme postavila veľmi originálne.

Žiaci rôznou výtvarnou technikou znázornili moldavský rímskokatolícky kostol, ktorý bol nielen našou prácou pre túto výstavu, ale aj témou, ktorej sme sa venovali na plenéri. Žiakmi, ktorých diela sú zverejnené na výstave sú: Patrícia Toporčáková, Martin Timko, Dominika Sabová, Daniela Andaházyova, Anton Hvizdoš, Barbora Bernáthová, Patrícia Hudáková, Natália Gašparová, Karin Sedláková, Gabriela Danková a Ráchel Borovská. Pre všekých, ktorí sa zúčastnili slávnostnej vernisáže to bol obrovský estetický zážitok, a preto veríme, že táto výstava nie je poslednou, ktorú pre širokú verejnosť mladí umelci pripravili. Výstava potrvá do 22.novembra 2011. Odporúčame všetkým pozastaviť sa a stráviť tieto jesenné chvíle v spoločnosti krásnych umeleckých diel a spríjemniť si tak každodenný všedný čas.