Prezentácia činnosti služobných policajných psov

Dňa 11.6.2010 sa na našej škole uskutočnila v rámci kynologického krúžku prezentácia činnosti služobných policajných psov z chovnej stanice Oddelenia služobnej kynológie Policajného zboru Košice.
V dopoludňajších hodinách navštívili našu školu príslušníci policajného zboru - psovodi so svojimi policajnými partnermi – nemeckými a belgickými ovčiakmi. Predviedli nám ukážku ich práce so služobnými psami – vyhľadávanie drog, útok na páchateľa, zaistenie páchateľa, ukážku poslušnosti psov.

Prezentácia spolu s odborným výkladom trvala asi 50 minút. Policajti nám ochotne odpovedali na otázky ohľadom výcviku a práce psov.
I napriek horúčave sa našim žiakom prezentácia veľmi páčila a bola určite príjemným spestrením školského vyučovania.