Zlatý Amos

V dňoch 27. - 28. 2010 marca sa v Žiline konalo semifinále súťaže Zlatý Amos 2010, na ktorej sa zúčastnili aj žiaci nášho gymnázia. Podstatou tejto súťaže je nájsť toho NAJ učiteľa na Slovensku. Jednou zo súťažiacich bola aj naša pani profesorka Františka Fehérová, za ktorú ste mohli v tejto súťaži hlasovať. Úlohou súťažiacich bolo získať čo najviac bodov a to v niekoľkých disciplínach. Prvou z nich bola vizitka, v ktorej sa mali profesori predstaviť a povedať, čo je ich náplňou práce, prečo ju robia, čo ich na nej baví a podobne. Druhou disciplínou bol takzvaný voľný program, v ktorej sa pani profesorka mala predstaviť aj so svojimi žiakmi a predviesť to, čo jej ide najlepšie, čo ju baví,čomu sa venuje, prípadne aký krúžok vedie. Spolu s našimi žiakmi predviedla pani profesorka krátke divadielko, ktoré navrhol žiak II. OA triedy Matej Ujco, a ktoré odohrali spoli s pani profesorkou Fehérovou žiaci IV. OA triedy Viera Szaboóvá, Patrícia Toporčáková, Erika Župčánova, Nadežda Kekeľová a Margaréta Mašatová. Ďalšie body sa priraďovali za príbeh, ktorý o danom učeteľovi napísali jeho žiaci. O našej pani profesorle príbeh napísala Zuzka Jánošíková. Zo šestnástich semifinalistov mohlo do finále postúpiť len osem súťažiacich. Celým večerom nás sprevádzali moderátori rannej show ham and egs rádia Express Dodo a Noro, ktorí dopomohli k výbornej nálade, aká v sále panovala. Bohužiaľ, naša pani profesorka do finále nepostúpila, čo nám je veľmi ľúto, no musíme podotknúť, že sme na našich žiakov a na našu pani profesorku hrdí, pretože nám neurobili žiadnu hanbu, ba naopak, boli úžasní.

... ďalšie fotografie nájdete vo fotoalbume