Návšteva gréckej partnerskej školy

V dňoch 8. 12. – 15. 12. 2017 k nám zavítali z ďalekého Grécka študenti a učitelia, s ktorými sme spolupracovali na úspešnom eTwinning projekte E.T call Europe (1. miesto v SR). Počas celého týždňa sme spolu absolvovali množstvo výletov, aktivít a hlavne zábavy. Začali sme spoznávaním Moldavy, potom sme boli spolu na celodennom výlete vo Vysokých Tatrách, kde sme sa prešli Chodníkom korunami stromov v Bachledovej doline, pochutili si na slovenských špecialitách v Kolibe, zabavili sa v Triklandii a vo večerných hodinách sme si ešte stihli obzrieť výnimočný Tatranský ľadový dóm. Okrem toho študenti VI.OA a II.A pripravili hosťom bohatý program na celý týždeň, ktorý zahŕňal aj návštevu Jasova, prehliadku historického centra Košíc, návštevu Vianočných trhov v Košiciach, športové a umelecko-tvorivé aktivity v našej škole či vzájomné prezentácie oboch našich krajín a samotného projektu E.T call Europe. Úspešný týždeň sme ukončili spoločným rozlúčkovým večierkom, s hudbou, pizzou a karaoke. Dúfame, že sa u nás všetkým páčilo a že si domov odniesli veľa pekných zážitkov.