Deň Zeme

Dňa 22. apríla sme v našej škole zorganizovali Deň Zeme. Pani učiteľka výtvarnej výchovy nám povedala, aby sme zbierali plastové fľaše, pretože z nich budeme vyrábať peračníky. Prišiel deň, keď sme mali mať výtvarnú výchovu. Všetci sme sa na ňu tešili. So spolužiačkami a spolužiakmi sme šli do učebne Kreatívny svet. Na začiatku hodiny sme vyrábali kvietky z novinového papiera – vyzerali ako naozajstné ruže. Bolo to veľmi ľahké a zábavné. Na stole boli položené rozrezané PET fľaše, ktoré čakali na naše ruky. Všetci sme si vzali dva spodky fliaš a pani profesorka nám vysvetlila, čo treba robiť. Neskôr prišli veľkí žiaci, ktorí nám pomáhali s výrobou peračníka. Jeho výroba bola náročná, ale pritom aj zábavná. Prilepili sme zips na fľašky a vznikol nám dobrý a užitočný držiak na ceruzky. Bol to veľmi dobrý deň. Všetci sme sa zabávali a bolo nám super.

... fotografie z akcie