Deň Svätého Valentína

Štrnásty február je každoročne sviatkom pre ľudí, ktorí našli polovičku svojho srdca. Tento deň oslavujú dlhoročne šťastné páry, novopečení manželia či mladí ľudia prežívajúci jedno z období „veľkej skutočnej lásky“. Všetky obchody sú už týždeň – dva plné rôznych plyšových hračiek so srdiečkami či samotné plyšové srdiečka s nápisom I LOVE YOU, alebo rôzne iné kreatívne výtvory vyjadrujúce lásku. Naša škola neostala v tento sviatok pozadu a naši vždy činní profesori zorganizovali malú Zamilovanú burzu, na ktorej si žiaci Gymnázia mohli kúpiť nejakú drobnosť pre niekoho, komu chceli vyjadriť svoje city alebo urobiť radosť. Na druhej hodine niektorí žiaci septimy a 3.A pripravili drobné darčeky s valentínskym námetom, sviečky v tvare ruže, srdiečka a lienky. A keďže to boli žiačky zručné, šlo im to takpovediac od ruky a drobné baličky sa len tak kopili. Jedny strihali celofán, ďalšie aranžovali obsahy balíčkov, ďalšie ich potom rozniesli do tried a chalani sa len prizerali šikovnosti dievčat.

Niekoľko žiačok sa rozhodlo zahrať sa na Amorov, ktorí neodmysliteľne patria ku Dňu zamilovaných a zhostili sa ponúknutej úlohy – vzali do rúk podnos plný valentínskych darčekov a sladkých lízaniek v tvare srdca, fotoaparát a pokladničku a prechádzali od triedy ku triede, ponúkali svoj „tovar“, zbierali zaň drobné a fotili a fotili a fotili. Ako sa však ukázalo, nie každý bol naklonený sv.Valentínu – mnohí ani nevenovali pozornosť ponúknutému, alebo si odmietli niečo kúpiť. A hoci to nás, Amorov, trošku sklamalo, šli sme ďalej. Dokonca sme sa odvážili prepadnúť aj profesorov ponáhľajúcich sa na hodinu a taktiež sme sa votreli do zborovne, kde si profesori aj praktikantky veľmi ochotne kúpili lízanky aj valentínske balíčky. =D Valentín je venovaný všetkým druhom lásky, ktoré svet obohacujú a robia z neho miesto hodné žitia, tak pevne dúfam, že si každý tento deň patrične užil. Pretože Valentín nie je len o prijímaní a dávaní červených plyšových srdiečok, lebo ten druhý by sa mohol nahnevať, že na Valentína nedostal práve tú nevkusnú červenú vec, ktorá po rozchode skončí aspoň „upálená na hranici“. Je najmä o vnímaní lásky – o jej šírení – a o tom, že každý človek si zaslúži byť milovaný. autor: