Škola v prírode – Drienica 2011

Bolo 9 hodín ráno. Pred školou nás čakal autobus, ktorý nás mal odniesť do Drienice. Cestovali sme zhruba jednu hodinku a pol. Keď sme pricestovali, videli sme pekný luxusný hotel Javorná, v ktorom sme mali bývať. Ale bol to omyl. Predbehli nás žiaci z inej školy. A nám? Tak nám zostala len tmavozelená kockatá časť hotela, ktorá ležala cez cestu. Malo to však aj výhody. Pod našimi izbami ležal obrovský krytý bazén. Rozdali nám kľúče a my sme sa išli vybaliť. Po vybalení sme sa premiestnili do spoločenskej miestnosti, kde nás profesorky upozornili na akýsi "rozvrh":

7:00 = Budíček – O siedmej bol veľmi krutý a hlasný budíček. Zobúdzala nás totiž pani profesorka Beňová s vuvuzelou (niečo ako klaksón, trúbka).

7:05 = Rozcvička – Po budíčku nasledovala rozcvička. Na obliekanie sme mali päť minút, žiaľ, nevedeli sme, kedy už prešlo päť minút, lebo nám mobily zobrali. A my trdlá, sme si nezobrali hodinky, však na čo, ide sa do prírody, nie? Rozcvička bola rovnaká, drsná a drastická. Všetci sme protestovali. A keďže profesorky takéto zaobchádzanie netolerujú, poslali nás behať ku druhej časti hotela a zase naspäť. Nakoniec si profesorky povedali, že to s nami nemá cenu, a tak nám dali budíček na 7:15 a rozcvičku na 7:20. Ale nič sa nezmenilo, boli sme skrátka leniví.

8:00 = Raňajky – O ôsmej boli raňajky. Zvyčajne nejaké pečivo s džemom a tak. Doniesli nám k tomu aj narezaný chlieb. Netušili sme prečo. Napokon nám tú záhadu stručne objasnili. Sami sme si mali urobiť desiatu. Každý si povzdychol, ale čo už.

9:00 – 12:00 = Doobedňajšie aktivity – Doobeda sme mali aktivity. Zbierali sme prírodné materiály, alebo sme išli do obce Drienica a tam sme sa, zvyčajne seniorov, pýtali na históriu obce, alebo sme obec skrátka kreslili. Niektorí nás vyhodili, niektorí prijali. A takto múdri sme potom išli späť do hotela. Ani učenie nás neminulo. Profesorky sa asi v škole bez nás nudili, a tak nás prišli navštíviť. Možno trochu inak, ale predsa sme si okrútili hodiny matiky, angliny, fyziky či biológie. Tie "naše" si neopustili hodiny sloviny a neminy.

13:00 = Obed – O jednej bol obed, ktorý nikomu nechutil, ale boli sme hladní. Obed sa podával v druhej budove. Takže sme museli prejsť celú tu diaľku, cez cestu. Profesorky nás často upozorňovali, že keď budeme hluční, tak nám strhnú body. Ale my sme to mali evidentne v paži.

14:00 – 16:00 = Poobedňajšie aktivity – Po obedňajšej prestávke boli poobedňajšie aktivity. Veci a múdrosti, s ktorými sme doobeda došli do hotela sme mali odprezentovať. Za to, ako sme naše prezentácie pripravili, sme dostali body. Nemyslite si, že sa profesorky nad nami zľutovali. Niektorí získali dokonca len 3 body.

17:00 = Večera – Večera bola taká istá ako obed. Nikomu nič nechutilo, ale hlad je veľký bojovník.

18:00 – 20:30 = Bazén – Áno, ten bazén tam neležal len tak, pre nič za nič. Dosť často sme ho navštevovali. Vybláznili sme sa tam, poskákali si. Hrali sme vojny, súťaže, hádzali si loptu, robili nedovolené saltá a nechali sa chlapcami strkať do vody.

21:00 = Hygiena – Hygiena bola pre niektorých neznámy pojem, pre niektorých odličovacia časť dňa a pre iných len obyčajné vyčistenie zubov a možno nejaký upokojujúci krémik.

22:00 = Večierka – Tento čas bol pre nás všetkých dosť unavujúci. Niežeby sme boli nejako unavení z dňa, ale to čakanie, kým pôjdu profesorky späť, aby sme si mohli chodiť na izby, nás unavovalo veľmi. A keď konečne zavreli dvere na izbe, každý spal. Takže to bolo nanič. Ale predsa sme si deň užili a boli sme radi.